Meble warsztatowe

Meble do warsztatu to istotny element wyposażenia pomieszczenia o przeznaczeniu przemysłowym oraz roboczym. W zależności od tego, jakie jest to rodzaj warsztatu, odpowiednie wyposażenie jest niezbędne. Meble warsztatowe ze strony ww.e-regaly.pl to zarówno pojedyncze elementy jak i zestawy systemowe, które tworzą całość wyposażenia pomieszczenia. Tworzą obraz warsztatu jako miejsca pracy oraz ułatwiają odnalezienie się podczas codziennych czynności.

Archiwizowanie i przechowywanie elementów wyposażenia warsztatów

Podstawową rolą, którą pełnią meble warsztatowe jest archiwizowanie, przechowywanie i kompletowanie zestawów narzędzi oraz innych niezbędnych, podręcznych elementów wyposażenia pomieszczeń. Prawidłowy układ i rozmieszczenie poszczególnych elementów meblowych ułatwia odnalezienie najpotrzebniejszych rzeczy, wpływa też na samą funkcjonalność pomieszczenia. Najważniejsze, aby meble komponować zgodnie z własnymi potrzebami, przeznaczeniem warsztatu i wielkością pomieszczenia. Sposobów na wykorzystanie przestrzeni jest mnóstwo, a prezentowane na rynku oferty ułatwiają wybranie najpotrzebniejszych elementów.

Rodzaje mebli warsztatowych

Ze względu na rodzaj mebli, jakie znajdować się mogą w pomieszczeniach warsztatowych, wyróżnia się:

  • regały,
  • komody warsztatowe,
  • stoły robocze
  • szafy narzędziowe,
  • szafy ze specjalnym przeznaczeniem.

Najpopularniejszym wyborem są regały. Są to na ogół pojedyncze lub systemowe zestawy mebli, których największą zaletą jest rozkład i funkcjonalność układu. Ze względu na możliwość regulowania wysokości poszczególnych półek, każdy mebel można dostosować do indywidualnych potrzeb i rodzajów przechowywanych elementów wyposażenia każdego warsztatu.

Komody warsztatowe to zestaw mebli, który charakteryzuje się tym, że poszczególne półki czy piętra są zamykane. Są nieco mniej funkcjonalne niż regały, jednak ze względu na swoje przeznaczenie, mogą służyć do archiwizowania i przechowywania wielu elementów wyposażenia, które są rzadziej używane w warsztatach.

Stoły robocze to podstawowa jednostka, jaką operuje się w niemal każdym warsztacie. To podręczny mebel, w którym na ogół znajdują się wszystkie podręczne rzeczy. Stoły warsztatowe często połączone są z szafami narzędziowymi, w których znajdują się niezbędniki każdego szanującego się specjalisty.

Ostatnim rodzajem mebli warsztatowych są szafy ze specjalnym przeznaczeniem. Są to z reguł meble, które wykorzystuje się w warsztatach przemysłowych, np. do przechowywania sprzętu wartościowego, komputerów warsztatowych, itp.

Zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com